Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

działanie sprzęgła Haldex

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • działanie sprzęgła Haldex

    Były właściciel, zarzeka się, że nie. Opowiedziałem mu o dzisiejszym problemie o wizycie w ASO i odczycie, więc chyba nie szedłby w zaparte.

  • #2
    działanie sprzęgła Haldex

    wiecie co, ostanio przeglądam net w poszukwaniu informacji n atemat nowej skody scout co ma wyjść(bo nie ukrywam kręcą mnie auta 4x4) pomijam to że nie znalazłem, ale zastanawia mnie jedna rzecz.

    na jednym z forum przeczytałem że nowy scout wyposażony jest w sprzęgło wielopłytowe haldex i NORMALNIE DZIAŁA NAPĘD NA JEDNĄ OŚ, NAPĘD NA DRUGĄ PODŁĄCZANY JEST AITOMATYCZNIE GDY AUTO POCZUJE UŚLIZG TAK SAMO PRZY WJAZDACH NA WZNIESIENIA., powiem tam jak wiecie mam OI 4x4 i nie wiem juz teraz czy ja mam tak samo????? napęd tylko na jedną oś a wrazie draki podłącza się druga???

    dlaczego mnie to zastanawia, cały czas czuję jakbym miał stały napęd na 4 koła co więcej kiedyś byłem świadkiem jak sprawdzam coś przy kołach w ASO kolo wskoczył do autk apodniesli go na podnosćiku i jechał sobie w powietrzu , wszystki koła sie kręciły a przecież nie było żadniego oporu.

    tutaj jest tylu mądrych ludzi może mi rozjaśnicie ten temat???


    Z pozdrowieniami

    KG
    Goldens vel Kris o poranku

    Komentarz


    • #3
      Re: działanie sprzęgła Haldex

      Zamieszczone przez goldens
      wiecie co, ostanio przeglądam net w poszukwaniu informacji n atemat nowej skody scout co ma wyjść(bo nie ukrywam kręcą mnie auta 4x4) pomijam to że nie znalazłem, ale zastanawia mnie jedna rzecz.

      na jednym z forum przeczytałem że nowy scout wyposażony jest w sprzęgło wielopłytowe haldex i NORMALNIE DZIAŁA NAPĘD NA JEDNĄ OŚ, NAPĘD NA DRUGĄ PODŁĄCZANY JEST AITOMATYCZNIE GDY AUTO POCZUJE UŚLIZG TAK SAMO PRZY WJAZDACH NA WZNIESIENIA., powiem tam jak wiecie mam OI 4x4 i nie wiem juz teraz czy ja mam tak samo????? napęd tylko na jedną oś a wrazie draki podłącza się druga???

      dlaczego mnie to zastanawia, cały czas czuję jakbym miał stały napęd na 4 koła co więcej kiedyś byłem świadkiem jak sprawdzam coś przy kołach w ASO kolo wskoczył do autk apodniesli go na podnosćiku i jechał sobie w powietrzu , wszystki koła sie kręciły a przecież nie było żadniego oporu.
      OI tez ma Haldexa jak pamietam;] Działo ono na zasadzie wykrywania róznic w prędkości obrotowej kół przednich i tylnich... Jak jest opoór to jest dobrze bo wtedy koła maja trakcje... Jak się kółka ślizgaja to dlatego że nima tarcia/oporu prawda :roll: Autko wykryło że koła na jednej osi kręca się a na drugiej nie ... Uznało ze brakuje przyczepności i załączył dodatkowa oś.
      pzdr

      EDIT:

      Ofkorz Octavia II ma sprzegło Haldex drugiej generacji... Ale zasada działani taka sama
      Adam

      Komentarz


      • #4
        Poczytaj sobie to 403 Forbidden
        Piotruś
        AGR(RIP) + ALH

        Komentarz

        POWRÓT NA GÓRĘ
        Pracuję...
        X